Alyans Modelleri ve Fiyatları

Evlilik planlarının ve o zahmetli karar verme döneminin en güzel aşamalarından bir tanesidir alyans seçimi. Alyans seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken birçok nokta var. Farklı modeller elbette mevcut fakat sizi yansıtan ve bir ömür boyu parmağınızda taşıyacağınız alyans modelini belirlemek o kadar da kolay değil. Modellerin fazla olması da bizleri zaman zaman zor durumda bırakıyor. Bu seçimi yaparken elbette çok fazla düşünüyoruz ve karar vermemiz zaman alıyor fakat sabırlı olmanız sizi daha fazla mutlu edecektir.

Günlük ya da aylık kullanıp atacağınız bir ürün değil alyanslar. Bir ömür boyu sizi temsil edecek ve sürekli gözünüzün önünde olacak değerli ürünlerdir. Sürekli kullanılacağı için kaliteli alyanslar tercih etmelisiniz bunun için markalar üzerinden hareket etmek önemlidir. 22 ayar bilinen bir modeldir, model olarak adlandırıyorum daha kolay kavrayabilmeniz adına ve 22 ayar modeller esnek yapısı yüzünden çok fazla tercih edilmiyor. Kırılma ya da bükülme olasılığı çok fazladır ama duruş olarak kibar modellerdir.

Yıpranma süresi çok daha çabuk gerçekleşir bu da kullanım konusunda hassasiyet gerektirir. 18 ayar ise ideal gibi görünür fakat bu ayarda alyans çeşitliliği çok fazla değildir bu yüzden seçim konusunda biraz kısıtlanırsınız. 14 ayar alyans modelleri ise sayısız diyebilirim ki zaten en çok edilen türler de bunlardır.

Leave a Comment