Arçelik Servis Buca Tüm Arızalarınızda Yanınızda!

  • Home
  • Genel
  • Arçelik Servis Buca Tüm Arızalarınızda Yanınızda!

Eski buzdolabım artık kullanılamayacak hale geldikten sonra çok özenerek aldığım yeni Arçelik marka buzdolabım geçenlerde bozuldu. Sebebini gerçekten anlayamadım. Bir gün sabah buzdolabımın kapağını açtığımda burnuma kötü kokular gelmeye başladı. Yaz ayları olduğundan meyve ve sebzeler sıcaktan kötü olmuş ve kokmaya başlamışlardı. Durumu fark ettikten hemen sonra buzdolabımı boşalttım ve iyice temizledim. Daha sonra hiç vakit kaybetmeden servisi aradım. Servis buzdolabımda yaşadığım problemi çözümleyebilmek adına bana buzdolabımla ilgili detaylı sorular sordular. Daha sonra buzdolabımın bazı düğmelerine basarak sorunu düzeltebileceğimi söylediler. Telefonda onların söylediği komutları uyguladım ancak sorun düzelmedi. Buzdolabım soğutmuyordu halen. Daha sonra bana evime gelip buzdolabımı alacaklarını söylediler. Ertesi gün öğlen saatlerinde evime gelip buzdolabımı aldılar ve servise götürdüler. Bu sırada bana buzdolabımın bozulmasını nasıl engelleyeceğime dair bir broşür verdiler. Bu broşürdeki önerileri sizlerle yazımın ilerleyen bölümlerinde paylaşacağım. 6 iş günü sonuna buzdolabımı evime getirdiler ve kurulumunu gerçekleştirdik. Servis görevlileri bana buzdolabımı nasıl kullanmam gerektiğini gösterdikten sonra ayrıldılar. Buzdolabımı doldurdum ve şuan hiçbir problem olmadan kullanıyorum. Şimdi sizlere servis görevlilerinin bana verdiği broşürdeki tavsiyeleri aktaracağım.

Buzdolabını Aşırı Doldurmayın
Buzdolaplarınızın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız onları aşırı yüklemeyin. Çünkü buzdolabı kendi içerisinde soğuk havayı dolaştırarak çalışmaktadır. Sizler dolaplarınızı aşırı doldurarak bu soğuk hava akışını engelliyorsunuz. Bu sayede yiyecek ve içecekleriniz olumsuz etkilenmektedir. Ayrıca buzdolaplarınızın uzun ömürlü olması adına Arçelik Servis Buca’nın vermiş olduğu broşürdeki bir diğer tavsiyede buzdolabının kapağının çok sık açılıp kapatılmamasıdır. Kapakları sık sık açılan buzdolapları normal kullanılan buzdolaplarına göre iki kat daha çabuk bozulmaktadır. Bu açıdan buzdolaplarınızın kapaklarını sık sık açıp kapatmamalısınız.

Servise Başvurmalısınız
Buzdolabınız ile ilgili herhangi bir problemle karşılaştığınız zaman servisi aramanızda hiçbir sakınca yoktur. Bunu bana söyleyen bizzat Arçelik Servis Buca görevlileriydi. Çünkü sadece servis görevlileri buzdolabınızın problemini anlayabilecek ve onu tamir edebilecektir. Sizin bozulan buzdolabınızı tamir etmek adına uygulayacağınız her işlem buzdolabınıza daha çok zarar verebilmektedir. Bu açıdan işi uzmanına bırakmakta fayda vardır.

Leave a Comment