Mobil hastane randevu alma

Sağlık Bakanlığı tarafından yağılan düzenlemelerle, hastanelerden randevu almak eskiye oranla çok daha kolay bir hale getirildi. Daha önceleri doğrudan hastaneleri aramak ya da bizzat hastanelere gitmek gerekebiliyordu. Bu da zaman zaman çeşitli aksaklıkların yaşanmasına ya da randevulu hasta kuyruklarının haddinden fazla uzamasına neden oluyordu. Yeni sistem, bu tersliklerin önlenmesi adına başlatılmıştır.
doktortv
Yeni geçilen randevu sistemi ile hastanelerden istediğiniz doktordan randevu almanız mümkün. Bunun için “Alo Randevu” hattını arayabilirsiniz. Dileyenler mobil randevu sistemini de tercih edebilirler. Mobil uygulamalar ile randevu almak da son derece kolay ve de hızlıdır. Ayrıca çağın gereği ile akıllı telefon kullananlar için de son derece kolay bir uygulamadır.

Alo randevu hattında karşınıza profesyonel bir operatör ekibi çıkıyor ve sizleri radevularınız konusunda yönlendiriyor. Ancak hastane randevu sistemleri kendine has bazı kurallara da sahip. Bu kurallar çeşitli yanlışlıkların önlenmesi adına uygulanmaktadır. Alo Randevu Hattı ile ya da Mobil Randevu ile en erken 1 gün sonrası için randevu alabilirsiniz. Arama yaptığınız gün için randevu almanız mümkün değildir. Randevunuzu erteleyebilirsiniz. Ancak bunun için ertelemek istediğiniz randevunuzdan en az 80 dakika önce alo randevu hattını aramanız ve randevunuzu ertelemek istediğinizi bildirmeniz gerekir. Ayrıca aynı sağlık kurumunun belli bir polikliniğinden, aynı gün içinde sadece tek randevu alabilirsiniz. Aynı günde bir sağlık kurumunun farklı polikliniklerinden olmak üzere ise, en fazla iki randevu alabilirsiniz. Her aramada ya da mobil randevu sistemine her başvuruda kendinize ya da yakınlarınıza en fazla dört randevu alabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığının bu düzenlemeleri randevu sistemini hızlandırmayı ve bu bağlamda sağlık sisteminde belli bir iyileşmeyi hedefliyor. Doktorlar da muayene edecekleri hasta sayısını net olarak biliyor ve böylelikle sağlık sektöründeki verimin de artırılması hedefleniyor. Örnek vermek gerekirse önceki uygulamalarda uzun randevu kuyruklarının oluştuğu bilinmektedir. Sadece bu kuyrukların bile hem hastaların, hem de doktorların psikolojisini etkilediği de bilinmekte idi. Yeni randevu sistemi ile sadece bir telefonla ya da dilerseniz internet üzerinden bir tıkla randevu alabilecek ve doktorunuzu seçebileceksiniz. Böylece randevu saatinizden dakikalar önce hastanede bulunmanız da yeterli olacak.

Leave a Comment