Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Yuvarlak Yüz İçin Saç Seçimleri:
Saç seçimleriniz için yüz tipinize uygun bir şekilde hareket ederseniz daha uygun seçimlere ulaşabilirsiniz. Absürt bir görüntü elde etmek istemiyorsanız bu detaya önem vermeniz gerekiyor bu yüzden yuvarlak yüzlüler için çene hizasında kısa saçlar önerilmektedir. Yüzünüzün sivri görünmesini istemiyorsanız kısa saçlar sizin için uygun olacaktır. Kısa saçların yanı sıra asimetrik kesimler de yuvarlak yüz tipine sahip olan hanımlar için ikinci bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor ve dilerseniz saçlarınızı kat şeklinde kestirebilir ve yüz tipinize uygun bir modele ulaşabilirsiniz.
Oval Yüz Tipi:
İdeal yüz tipi arasında yer alır ve her kadının sahip olmak istediği yüz tipidir diyebiliriz. Oval bir yüze sahipseniz şanslı olduğunuzu bilmeniz gerekiyor çünkü bu yüz tipi farklı saç modellerini en iyi şekilde taşıyacaktır. Ortaya çıkarmak istediğiniz bir yer varsa örneğin elmacık kemikleriniz, daha kısa ve katlı seçimleri tercih ederek bu bölgeyi ön plana çıkarabilirsiniz. Kıvırcık ya da düz saç modellerini en iyi şekilde taşıyan oval yüz tipi için saç kesimi ve modelleri hiçbir şekilde sorun olmayacaktır.
Kare Yüz Tipi:
Küçük ve kare yüz tipine sahipseniz saç kesimleriniz kısa ve çene hizasını biraz geçecek şekilde yapılmalıdır, bu sayede yüz hatlarınız daha belirgin olarak ortaya çıkar ve daha fazla dikkat çekebilirsiniz. İdeal yüz tipleri arasında yer alır ancak oval yüz tipinde olduğu gibi her model için uygun olduğunu söyleyemeyiz.

Sitemizde yer alan görseller sayesinde farklı yüz tipleri için hazırlanmış ve özel olarak seçilmiş modellere kolayca ulaşabilirsiniz. Sitemizin galeri bölümünde yer alan farklı saç modellerini incelemek isterseniz de galeri bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Comment